יום שישי, 6 במאי 2011

סבתוש חני היקרה - פרידה

ביום רביעי האחרון הלכת לעולמך. והשארת אותנו עם געגוע גדול בלב.
9 חודשים אחרי שסבא משה עזב אותנו, התגעגעת אליו והחלטת להצטרף.נפרדתי ממך בחיבוקים ובנשיקות כבר ביום שבת, כשהיית בבית החולים,
אך כמובן שלא ידעתי שזו תהיה הפעם האחרונה שנתראה.


בהלוויה דיברו רבים וסיפרו על הדמות המדהימה שהיית: ציונית נלהבת, מלאת חיים וצחוק, יפיפיה ויצירתית. אני חשבתי לעצמי: איזה כייף שחיית חיים כל כך ארוכים ומלאים.נזכרתי במפה שציירת לי ולארנון לפני שטסנו לבולגריה לבקר בבית שלך שהיה בשכנות לבית של סבא ליאון, בעיר הולדתך פלובדיב.הביקור היה מרגש מאוד ובזכותך טיילנו בעיר היפה והעתיקה,
דמינתי איך היית הולכת שם עם חברותייך ובעיניים נוצצות דיברתן על העליה לארץ ישראל.נזכרתי בכל הפטנטים שלך, הריקמות, הסוודרים, האפודות שסרגת שלנו, המרציפנים, הממולאים, התחפושות שהיית מכינה לנו בפורים - משלגיה עם גמדים רקומים על השמלה, הולנדית, פייה, נסיכה וכל מה שביקשתי - בכישרון אינסופי ובשמחת החיים גדולה. כל כך שמחתי כל פעם שאמרו לי שאני דומה לך :)שמחתי שהיתה לי ההזדמנות להנציח את פועלך בקיבוץ, במסגרת פרויקט "לצאת מהקופסא" של הסוכנות היהודית שהיא גם זו שהביאה אותך ואת סבא לארץ. נחמד לי לחשוב שהפנים שלכם ניבטים מחייכים כעת בכל מיני בתים בארץ.


ובסוף חשבתי לעצמי כמה כייף שיכולת להשתתף בחתונה שלנו, לשמוח ולהתרגש איתנו, ואיחלתי לעצמנו שגם האהבה שלנו תהיה דומה לאהבה שלך ושל סבא שהיתה גדולה גדולה גדולה, מלאת צחוק, חיוך וחכמה. אוהבת אותך ותמיד תהיי בלב כולנו, איתנו ובתוכנו.7 תגובות :

 1. הי אפרת, מרגש ונוגע ללב,
  איתך באבלך ובאהבה גדולה,
  טל בוניאל

  השבמחק
 2. עצוב...ויש הרבה יופי ואהבה כאן

  השבמחק
 3. נכון טל...המון אהבה של אשה מדהימה שהפיצה אור וחמימות כמו שמש ואנחנו הקולטנים שלה הפצנו גם את האור שהתפזר עלינו :) באמת עצוב...היום היה לי הכי עצוב מכל הימים של השבעה...פתאום קלטתי.

  השבמחק
 4. אני לא מכירה אותך, אבל עוקבת תמיד, ולא ציפיתי לצאת מפה בדמעות היום... מקסים ומרגש, ומלא אהבה.

  השבמחק
 5. מרגש ואוהב מאוד... משתתפת בצערך.

  השבמחק